MOKINIŲ STAŽUOTĖ LENKIJOJE

VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokykla, vykdydama „Erasmus+“ programos projektą  „Tarptautinė patirtis profesiniam tobulėjimui“, atrinko keturis I kurso mokinius (virėjo specialybę besimokančią Gretą Vaitkevičiūtę (21Vv gr.) ir tris automobilių mechaniko specialybę besimokančius mokinius: Edą Stonkų (21aAMv gr.), Stasį Eismontą (21aAMv gr.) ir Vygantą Mačernių (21aAMv gr.) nuo 2022 m. vasario 14 d. iki kovo 13 d. vykti į stažuotę Lenkijoje. Juos lydėjo IT specialistė Emilija Bružienė.

Vaikinai praktiką atliko Toyota automobilių servise, kur įgijo teorinių ir praktinių žinių automechanikų specialybės srityje. Virėjo specialybę besimokanti Greta savo žinias gilino 5 žvaigždučių viešbutyje – restorane. Ji džiaugėsi gavusi progą įsilieti į viešbučio restorano kolektyvą ir tapti jo dalimi.

Pagrindinis projekto ir jam įgyvendinti skirtų veiklų tikslas buvo įgyti praktinės patirties tarptautinėje aplinkoje, realioje darbo vietoje, supažindinti projekto dalyvius su regiono ir šalies kultūra, įgyti kompetencijų savo specialybių srityse. Projekto dalyviai džiaugėsi turėję galimybę pažinti Novi Sačą, miestą, kuris įsikūręs Lenkijos pietryčiuose, 20 km į šiaurę nuo Slovakijos sienos. Dalyviai taip pat lankėsi Krokuvoje bei Zakopanėje, kur gėrėjosi Tatrų kalnų didybe.

Praktikos dalyviai džiaugėsi turėję galimybę dalyvauti projekte, susipažinti su Lenkija ir jos kultūra iš arčiau.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.