MOKINIŲ STAŽUOTĖ AUSTRIJOJE

VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokykla, vykdydama „Erasmus+“ programos projektą  „Tarptautinė patirtis profesiniam tobulėjimui“, atrinko keturis II kurso mokinius (dvi virėjo specialybę besimokančias mokines: Viktoriją Vaškevičiūtę (20Vv gr.), Viktoriją Austytę (20Vv gr.) ir du automobilių mechaniko specialybę besimokančius mokinius: Domantą Lukauską (20aAMv gr.), Robertą Rinių (20aAMv gr.)) nuo 2021 m. spalio 8 d. iki lapkričio 4 d. vykti į stažuotę Austrijoje. Juos lydėjo projektų vadovė Giedrė Pikturnaitė.

Mokiniai praktikas atliko Klagenfurto Mazda ir Opel automobilių servise, Althofen ir Hagenbrunn 5 žvaigždučių viešbučių restoranuose, kur įgijo teorinių ir praktinių žinių, kompetencijų savo specialybių srityse.

Pagrindinis projekto ir jam įgyvendinti skirtų veiklų tikslas buvo įgyti praktinės patirties tarptautinėje aplinkoje, realioje darbo vietoje, supažindinti projekto dalyvius su regiono ir šalies kultūra. Projekto dalyviai džiaugėsi turėję galimybę pažinti Klagenfurtą, miestą, kuris įsikūręs ant Glano upės kranto. Praktikantai lankėsi Klagenfurto senamiestyje, kuriame grožėjosi drakono fontanu, taip pat miniatiūrų mieste Minimundus, vaikštinėjo Wörthersee ežero pakrante, kuri apsupta stačių, labai miškingų Alpių papėdžių. Ir, žinoma, lankėsi „Pyramidenkogel“ apžvalgos bokšte, kurio konstrukcija siekia net 100 metrų aukštį.

Praktikos dalyviai džiaugėsi turėję galimybę dalyvauti projekte, susipažinti su Austrija ir jos kultūra iš arčiau, taip pat džiaugėsi atsinaujinusiomis kelionėmis.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.