VIRĖJŲ IR AUTOMOBILIŲ MECHANIKŲ STAŽUOTĖ VOKIETIJOJE

Keturios VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokyklos virėjo specialybę besimokančios mokinės: Roberta Čužauskaitė (19Vv gr.), Eva Rimavičiūtė (19Vv gr.), Vida Jonušaitė (19Vv gr.), Rasa Alonderytė (20Vv gr.) ir keturi automobilio mechaniko specialybę besimokantys mokiniai: Arnas Jonavičius (19AMv gr.), Naglis Gricius (20aAMvgr.), Žilvinas Kvecys (19AMv gr.)  ir Nedas Grigelis (19AMv gr.) nuo 2021 m. spalio 3 d. iki spalio 30 d. stažavosi Vokietijoje, Hamburgo mieste. Stažuotės tikslas – įgyti praktinės patirties tarptautinėje aplinkoje, realioje darbo vietoje. Juos lydėjo projektų vadovė Giedrė Pikturnaitė.

Stažuotė buvo vykdoma pagal „Erasmus+“ programos projektus  „Darbu pagrįstas mokymas – profesinio mokymo pagrindas“ Nr. 2019-1-LT01-KA102-060231 bei „Tarptautinė patirtis profesiniam tobulėjimui“ Nr. 2020-1-LT01-KA102-077545. Mokiniai praktikas atliko Hamburgo automobilių servisuose ir restoranuose, kur įgijo teorinių ir praktinių žinių, kompetencijų savo specialybių srityse, išmoko bendrauti ir susibendrauti su kolegomis iš kitos šalies, savarankiškai spręsti iškilusias problemas.

Pagrindinis projekto ir jam įgyvendinti skirtų veiklų tikslas buvo supažindinti projekto dalyvius su regiono ir šalies kultūra, pažvelgti į praeitį ir pamąstyti apie ateitį. Projekto dalyviai džiaugėsi turėję galimybę pažinti antrąjį pagal dydį Vokietijos miestą, uostamiestį Hamburgą, aplankyti Renesanso stiliaus miesto rotušę, Hamburgo uostą, plaukti laivu Alsterio upės kanalais, lankytis Hagenbeck zoologijos sode, kuriame daugiau nei 200 rūšių gyvūnų. Dalyviai taip pat lankėsi Miniatiūrų muziejuje, Hamburgo traukinių stotyje.