Mokinių edukacinės išvykos

Dar mokslo metams neįsibėgėjus VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokyklos 18V,19V ir 20V grupės mokiniai, lydimi profesijos mokytojų Vilijos Budrikienės ir Daivos Anužienės vyko į dvi edukacines išvykas.  Šių metų rugsėjo 8 d. mokiniai su mokytojomis aplankė Klaipėdos universiteto botanikos sodą. Ten vyko netradicinė – pažintinė pamoka „Skoniai iš daržo“. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su prieskoniniais augalais ir vaistažolėmis, auginamomis KU Botanikos sodo kolekcijoje. Edukacijos metu mokiniai sužinojo apie medžių augmeniją bei jos naudą žmogaus sveikatai.  Mokiniai buvo mokomi komponuoti prieskonines žoleles, derinti skonius ir aptarti naudingąsias savybes. Degustuodami išdžiovintus prieskoninius augalus ir vaistažoles mokiniai bandė atpažinti jų rūšis bei turėjo galimybę susipažinti su skonių įvairove. Mokiniai įgytas žinias galės pritaikyti gamyboje.

Rugsėjo 24 d. mokinai  išvyko į UAB „Agrorodeo“ Kretingos grūdų supirkimo aikštelę. Ten jie dalyvavo  netradicinėje – pažintinėje pamokoje virėjams „Grūdų kelias iki vartotojo“. Pamoką vedė UAB „Agrorodeo“ Kretingos grūdų supirkimo aikštelės direktorė  Lina Žitkutė.  Ji papasakojo ir pademonstravo,  kaip grūdai tiriami laboratorijoje.  Mokiniai turėjo galimybę ir patys atlikti grūdų tyrimą, susipažinti su grūdinėmis ir ankštinėmis kultūromis. Pažintinės pamokos metu mokiniai bandė atpažinti grūdines, ankštines kultūras ir atsakyti į pateiktą klausimą: kur ir kokias grūdines, ankštines kultūras galima panaudoti maisto gamyboje. Baigiantis pažintinei pamokai direktorė Lina Žitkutė  mokiniams parodė  aikštelės teritoriją, kur sandėliuojami grūdai po supirkimo ir kokia technika dirbama.

Edukacinės – netradicinės pamokos  mokiniams buvo įdomios ir naudingos, nes gavo daug naujos informacijos, kurią galės pritaikyti mokydamiesi virėjo profesijos.

Sandra Buivydaitė Žurnalistų būrelio narė