EUROPOS KALBŲ DIENA MOKYKLOJE

Kasmet rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena. Minėdami šią dieną mokykloje šiemet skyrėme pertraukas kalboms, kurių mokiniai mokosi mokykloje.

Pirmoji pertrauka buvo skirta lietuvių kalbai. Mokytoja Nijolė Martinkienė informatyviai papasakojo, kad Europoje kalbama įvairiomis kalbomis, o Lietuva yra Europos dalis. Mūsų gimtoji kalba yra viena seniausių kalbų pasaulyje, priklausanti indoeuropiečių kalbų šeimai. Savo kalbą privalome branginti ir saugoti. Mokiniai kartu dainavo žinomą dainą „Europos vidury“.

Kita pertrauka buvo skirta rusų kalbai. Mokytoja Edita Bugenienė pristatė parodėlę, atspindinčią rusų nacionalinius indus ir žaislus. Mokiniams ji pateikė užduotį – išgirdus lietuvišką žodį, išversti jį į  rusų kalbą.

Per ilgąją pertrauką mokykloje skambėjo dainos įvairiomis kalbomis, o paskutinė pertrauka buvo skirta anglų kalbai. Užduotis paruošė mokytojai Renata Nausėdaitė ir Arūnas Srėbalius, o mokiniams skirta užduotis buvo žodžiai su praleistomis raidėmis. Teisingai atspėję žodį mokiniai buvo apdovanoti prizais.

Be to, mokytojai kartu su mokiniais paruošė stendą, kuriame spalvingai įvairiomis kalbomis pristatyta Europos kalbų diena. Mokiniai domėjosi viskuo, tačiau ypatingo susidomėjimo sulaukė pertraukų atrakcijos.

Mokytojai R. Nausėdaitė, N. Martinkienė, E. Bugenienė ir A. Srėbalius