Konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas 2020“

Siekiant gerinti profesinio rengimo ugdymo kokybę, skatinti jaunimą domėtis pasirinktos profesijos naujovėmis, kelti automechaniko specialybės prestižą ir įgyti daugiau žinių bei gebėjimų, UAB ,,Inter Cars  Lietuva“ surengė „Geriausias jaunasis automechanikas 2020“ konkursą, kuris jau vyksta nuo 2015 metų.

Geriausio jaunojo automechaniko konkurse dalyvavo VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokyklos automechaniko specialybės mokiniai. Konkursas vyksta keturiais etapais. Šiame konkurse dalyvavo visos profesinio mokymo įstaigos, kurios ruošia automobilių mechaniko specialybės mokinius. Konkurso užduotys buvo sudarytos iš šių temų:  automobilio variklis, automobilio maitinimo sistemos, transmisija, pakaba, stabdžiai, vairas, automobilio komforto sistemos, aktyvaus ir pasyvaus saugumo sistemos ir automobilio elektrinės sistemos.

Pirmo etapo metu, kuris vyko š.m. sausio 4 dieną, buvo pateikta 100 klausimų internetinėje aplinkoje. Iš mūsų mokyklą atstovavusių automobilių mechanikos specialybės mokinių,  du mokiniai, tai Justas Padleckas ir Lukas Girdenis iš 17aAMv grupės pateko į antrąjį etapą. Antrasis „Geriausias jaunasis automechanikas 2020“ konkurso etapas vyko Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje š.m. sausio 21-22 d. Šio etapo metu, buvo pateikta 100 sudėtingesnio lygio klausimų. Antro etapo metu geriausiai pasirodė Justas Padleckas, kuris bendroje įskaitoje  pateko tarp 10 geriausių Lietuvos jaunųjų automechanikų. Trečiasis etapas vyko š.m. vasario 6-7 d. Vilniuje Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ „Studijos 2020“. Finalinio etapo metu dalyviams reikėjo atlikti praktines užduotis: sureguliuoti automobilio LED šviesas naudojant lazerinį šviesų reguliavimo stendą ir diagnostinę aparatūrą, pakeisti variklio dirželį nustatant variklio žymes, pakeisti variklio tarpines, nustatyti parametrus ir sureguliuoti elektrinį vairo stiprintuvą, atlikti elektromobilio diagnostiką, patikrinti ir suremontuoti dyzelinio variklio purkštuką, išardyti ir surinkti automatinę pavarų dėžę, pakeisti automobilio sankabą. Finalinio etapo metu Justas Padleckas parodė, kad ir nedidelė profesinė mokykla gali paruošti labai puikius specialistus, kurie moka taikyti teorines ir praktines žinias ir būti vieni tarp geriausių Lietuvos profesinių mokyklų mokinių, kurie ruošia automobilių mechaniko specialybės mokinius. Justas Padleckas buvo apdovanotas konkurso organizatorių dovanomis. Konkursui mokinius ruošė profesijos mokytojai Bronislovas Putna, Petras Gritėnas ir Virgilijus Martinkus.