Kai nuskamba tėvų, auklėtojų ir kaimynų klausimas: ką veiksi toliau, juk tu jau aštuntokas?! Pabundi, kaip zuikis ir nustebęs nežinai, kur pulti, ką daryti? Tam tikslui mokyklose ir numatytos karjeros dienos. Štai ir ketvirtadienį, vasario 6 d., mus aplankė Kretingos Simono Daukanto progimnazijos aštuntokai, lydimi mokytojos Nijolės Andruškytės.

Sutikti ir pasveikinti direktorės Zitos Mockienės, su karšta arbata ir virėjo profesijos mokinių keptu pyragu bei sausiainukais, svečiai linksmai pradėjo viešnagę mokyklos bibliotekoje. Suintriguoti koordinatorės Aušros Grikštaitės, projektų vadovės Jovitos Michniovienės ir neformaliojo švietimo organizatorės Ievos Šiaulytės pasakojimų, kaip gali klostytis gyvenimas šioje mokykloje, kokios perspektyvos laukia ateityje, visi nutrepsėjo iki dirbtuvių. Tepalo ir alyvos testą išlaikę prof. mokytojo Petro Gritėno triukšmingam garaže, rekonstruojamų dirbtuvių labirintais su svečiais – mokinukais nuvinguriavom į prof. mokytojo Virgilijaus Martinkaus valdas. Aprodėm šaltkalvystės dirbtuves, automobilių stabdžių ir važiuoklės patikros stendus, vaikai sužinojo, kiek galima nuveikti su šioje technikos laboratorijoje įdiegtomis „Autodata“ ir „Picoscope“ programomis. Kaip pridera šeimininkams, nesidrovėjome pasigirti ir pasiūlėme apžiūrėti dar dulkėtas, bet jau blizgančiomis plytelėmis nuklotas atnaujinamo gastronomijos laboratorijos patalpas. Užsukom ir į mokinių mokslo savaitės namus – bendrabutį, įvertinti kambarių bei bendro naudojimo patalpų jaukumo. Ačiū! Grįžkit pas mus šį rugsėjį į devintą gimnazijos klasę!