Pirmosios pagalbos pamoka

Nelaimės atveju šalia esantis žmogus gali labai daug: laiku ir tinkamai suteikta pirmoji pagalba gali išgelbėti nukentėjusiojo gyvybę.

Lapkričio 29 d. mokykloje svečiavosi greitosios pagalbos medicinos darbuotoja Lina Končienė kartu su savo kolega Aretu, kurie mokinius mokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą sustojus širdžiai, užspringus. Pirmiausia buvo prisimintas pagalbos kvietimo telefono numeris. Buvo pademonstruota kaip atgaivinti nukentėjusįjį, kiekvienas mokinys pritaikė įgytas žinias „gaivindamas“ manekeną. Mokiniai praktiškai išbandė ir kitus pirmosios pagalbos teikimo (iki medikų atvykimo) būdus.

Pirmosios pagalbos teikimo pamoka padėjo mokiniams suprasti, koks svarbus ir atsakingas žmonių, esančių šalia nukentėjusiųjų, vaidmuo.