Technikos priežiūros verslo darbuotojas

Mokymosi trukmė – 3 metai (įgijusiems pagrindinį išsilavinimą).

Baigusieji mokymo programas mokiniai gauna brandos atestatą ir profesinio mokymo diplomą.

Darbo aprašymas

Technikos priežiūros verslo darbuotojas įvairiose kaimo verslo įmonėse, akcinėse bendrovėse atlieka automobilių, žemės ūkio mašinų priežiūrą ir remontą, o taip pat sodo, daržo ir lauko kultūrų auginimo, želdinių tvarkymo, gyvulininkystės ir kt. darbus, specializuojasi automobilių priežiūros ir remonto srityje. Dirba su automobiliais ir įvairia žemės ūkio technika pagal pažangias lauko kultūrų auginimo ir gyvulininkystės produktų gamybos technologijas, valdo traktorius (TR1,TR2), kombainus (SZ), automobilius (B,C1) įvairias žemės ūkio mašinas bei jų agregatus ir techniškai juos prižiūri, paruošia saugojimui ir remontui. Analizuoja technikos naudojimo efektyvumą. Pildo technikos naudojimo apskaitos dokumentaciją. Atlieka šaltkalvio, kalvio operacijas. Vertina atliktų darbų kokybę, apskaičiuoja remonto ir priežiūros darbų apimtį ir savikainą (apskaičiuoja išlaidas mechanizmų atsarginėms detalėms, tepalams ir pan.). Išmano įvairiausių mechanizmų sandarą, atlieka techninį aptarnavimą, moka pašalinti stambius ir smulkius gedimus, esant poreikiui patobulinti mechanizmus ir t.t. Technikos priežiūros verslo darbuotojui labai svarbu laikytis darbų saugos ir priešgaisrinės apsaugos taisyklių.

Profesiniai gebėjimai

Sėkmingą technikos priežiūros verslo darbuotojo profesinę veiklą lemia įrenginių valdymo, taisymo ir kt. praktiniai gebėjimai bei įgūdžiai, taip pat techninis mąstymas. Turi išmanyti automobilių, traktorių TR1, TR2 ir savaeigių žemės ūkio mašinų SZ kategorijos, bei prie jų įtaisomų žemės ūkio agregatų ir įrenginių konstrukcijas, veikimą bei priežiūrą, mokėti apskaičiuoti remonto ir priežiūros darbų savikainą.
Labai svarbios yra tokios asmenybės savybės kaip atsakingumas, kruopštumas, dėmesingumas, taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė. Technikos priežiūros verslo darbuotojas turi būti atsparus dideliam fiziniam krūviui, pasižymėti greita reakcija ir gera orientacija. Šį darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo ir reakcijos žmonėms, taip pat turintiems rimtų regos, judėjimo ir kitų sveikatos sutrikimų.

Profesinės perspektyvos

Šios profesijos specialistai įsidarbina pas ūkininkus ar akcinėse bendrovėse, agroservisuose ir autoservisuose. Iniciatyvus, verslus darbuotojas gali kurti nuosavą serviso įmonę.

Sėkmingai baigę mokyklą, gali studijuoti universitetuose, kolegijose. Stojant į aukštąsias mokyklas pridedami papildomi balai.