Ekspeditorius

Mokymosi trukmė – 1 metai (įgijusiems vidurinį išsilavinimą ir baigusiems 12 klasių).

Mokiniams, baigusiems mokymo programą ir sėkmingai įsivertinusiems asmens įgytas kompetencijas, išduodamas profesinio mokymo diplomas.

Darbo aprašymas

Mokymo programa apima keturias veiklos sritis:

• užsakymų tvarkymas;
  • sandėliavimas;
  • krovinių vežimas šalies viduje ir tarptautiniais maršrutais;
  • dokumentų ruošimas.

Ekspeditorius turi žinoti visas logistikos paslaugas, mokėti tvarkyti krovinių vežimo užsakymus, parengti dokumentus vietiniam ir tarptautiniam krovinių gabenimui. Jis turi žinoti krovinių vežimo per valstybės sieną muitines procedūras, konsultuoti klientus, organizuoti krovinių pristatymą į sutartą vietą, atlikti prekių sandėliavimo operacijas.

Sėkmingą ekspeditoriaus darbą lemia aukštas kompiuterinio raštingumo lygis, geras verslo ir vadybos pagrindų išmanymas, mokėjimas teisingai pildyti vežimo dokumentaciją (muitinės deklaracijas, licencijas, važtaraščius) bei apskaitos dokumentaciją, geros užsienio kalbų žinios.

Ekspeditoriui svarbios šios asmeninės savybės: atsakingumas, sąžiningumas, kruopštumas, gebėjimas dirbti komandoje ir tvarkingai pildyti dokumentaciją.

Gebėjimų ir kompetencijų aprašas

1. Informuoti klientus;
  2. Naudotis informacinėmis technologijomis ir biuro technika;
  3. Priimti ir išduoti krovinius;
  4. Prižiūrėti saugomus krovinius;
  5. Tvarkyti sandėlio logistikos operacijų apskaitą;
  6. Saugiai dirbti;
  7. Paruošti krovinius pervežimui;
  8. Parinkti transportą;
  9. Organizuoti pavojingų ir greitai gendančių krovinių transportavimą;
  10. Kontroliuoti vairuotojų darbo ir poilsio režimą;
  11. Atlikti krovinių tarptautinių pervežimų teisinį reguliavimą;
  12. Organizuoti muitinės kontroliuojamų krovinių gabenimą pagal tarptautinę garantijų sistemą;
  13. Planuoti vežimo maršrutą ir jį kontroliuoti
  14. Paruošti krovinio lydraščius;
  15. Organizuoti muitinės formalumų atlikimą;
  16. Organizuoti krovinių draudimą.

Profesinė veikla, kuria galima verstis

Ekspeditorius gali vykdyti prekių transportavimą įvairiose didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonėse, didelėse ir vidutinėse krovinių pervežimo įmonėse bei muitinėse. Tinkamai įforminti krovinių vežimo dokumentus, draudimo sutartis, eksporto ir importo licencijas, tvarkyti vežamų ir sandėlyje laikomų krovinių apskaitą, prižiūrėti sandėlyje laikomus krovinius, rūpintis vežamų krovinių saugumu.

Sėkmingai baigę mokyklą, gali studijuoti universitetuose, kolegijose. Stojant į aukštąsias mokyklas pridedami papildomi balai.